25. výročí školy, školní akademie

Dne 7. 5. 2015 naše škola oslavila 25. výročí otevření nové školní budovy. U příležitosti tohoto výročí jsme naplánovali nejen setkání současných i minulých kantorů, kteří v předešlých letech na 3. ZŠ působili, ale také jsme uspořádali školní akademii plnou zábavy v podobě tanečních, pěveckých, divadelních, sportovních a dalších vystoupení. A protože „prkna znamenají svět“, nemohli jsme pro naši akademii vybrat vhodnější místo, než Městské divadlo Slaný. Celý tento den se nesl v duchu oslav. Zatím, co někteří žáci dopoledne pilně trénovali na podvečerní představení na „generálce“ v divadle, ostatní se podíleli na výzdobě divadla nebo budovy školy. Po obědě už jsme očekávali návštěvu bývalých kantorů, a také jsme přivítali učitele z partnerské školy v Pegnitz. Vlastní akademie vypukla v 16,30 hodin. Ve dvou částech představení vystoupily třídy nebo kolektivy žáků z 1. a 2. stupně. 1. část zahájili Foukáčci, kteří velmi dojemně doprovázeli na své flétny známé písně skupiny Beatles. Pak už se na podiu objevili moderátoři, žáci 7. tříd, kteří nás s humorem provedli celým programem. Diváky pohledem do historie přivítali statutární zástupkyně školy a starosta města. Dále vystoupili žáci 1. A a v kostýmech mravenečků nám zatančili s barevným padákem. Mravenečky vystřídali žáci 4. tříd s vtipnou písní Jana Svěráka – Červnová učitelka, na tomto vystoupení je nutné ocenit zejména vtipný herecký výkon třídních učitelek. Třída 2. B se na podiu vzápětí objevila v kostýmech námořníků, jejichž taneční vystoupení ladně doprovodily spolužačky přestrojené za nádherné bílé svítící medúzy. Scénku se vtipy ze školního prostředí si zase připravili žáci třídy 5. B. Na scéně nechyběla ani píseň Děti ráje od Michala Davida, na kterou nám energicky zatančily 3. třídy. Téměř na závěr první části jsme byli svědky báječného vystoupení žáků 8. tříd s příznačným názvem Evolution Dance, které nás provedlo historií tance od charlestonu až po současný moderní. První část školní akademie uzavřel školní pěvecký sbor Světlušky. 2. část představení zahájila třída 1. B přehlídkou různých sportů v rytmu nejznámějších hitů. Poté zazpívali žáci 6. tříd a ukázali nám základy společenského tance Cha-cha. Třída 2. A ztvárnila pohádkové postavy, které na píseň "Dupy, dupy, dup" zachraňovaly draka od bolavého zubu. Zatím, co se v zákulisí připravovalo zázemí pro malé i velké sportovce, kteří nám později předvedli balet, gymnastické prvky, Pole Dance a míčové hry, vyslechli jsme si recitátory ze třídy 1. C. Po sportu přišel na řadu tanec žáků 2. C a 9. B, a také jsme se stali svědky velmi temperamentního sóla našeho deváťáka na bicí sestavu . Ani učitelé nezaháleli a připravili si pro nás překvapení v podobě tance přátelství - Zorby. A protože čas byl dovršen, rozloučili jsme se za dusotu nohou a tleskání rukou společnou písní kapely Qeen – We Will Rock You. Program byl opravdu pestrý, celé představení trvalo téměř dvě hodiny. Jednotlivá vystoupení měla takový spád, že v podstatě nenechala diváky vydechnout ani na chvíli. Zážitek byl opravdu jedinečný, o čem svědčily i pochvaly z řad diváků…Věříme, že naše snažení nebylo marné a že i Vy jste si představení užili, stejně jako my za oponou. Poděkování patří všem zúčastněným žákům, učitelům, kteří je připravovali, i všem ostatním, bez jejichž podpory by tako akce nemohla proběhnout. Fotografie z akademie si můžete prohlédnout v galerii.

Datum vložení: 31. 5. 2019 8:00
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2021 17:25
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová

UČITEL/UČITELKA

Základní škola Slaný, Rabasova 821, přijme

s okamžitou platností učitele/učitelku pro 1. stupeň.

Uchazeč by měl splňovat kvalifikační požadavky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlášené pod č. 197/2014 Sb.

Prosím, své životopisy zasílejte elektronicky na: reditel@3zsslany.cz

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.