Den dětí

I přestože žáci trávili většinu školního roku doma při distanční výuce a do školy chodí jen pár týdnů, neměli jsme srdce jim upřít oslavu Dne dětí, který naše škola každoročně organizuje.

Neváhali jsme proto ani minutu a obětovali jeden den výuky právě pro tuto příležitost.

A jak si užili žáci naší školy svůj Den dětí?

Žáci na prvním stupni trávili čas v okolí školy, kde jim pod vedením třídních učitelek připravila třída 9.A různá stanoviště, kde žáci si mohli potrénovat sportovní dovednosti (skákání v pytli, kroket, hod na cíl, střelba do brány, slalom s míčkem aj.) nebo cvičili paměť a jemnou motoriku (puzzle, stavění obrázků z kostek, stavění kelímků, skládání z dřívek aj.). Některé třídy se rozhodly strávit den po svém a vyrazily pěšky či autobusem na výlet do Pozdně, Tuřan nebo k Božímu hrobu, který spojily s hledáním pokladu či opékáním špekáčků. Jedna třída absolvovala komentovanou prohlídku našeho města.  Páté ročníky se utkaly v turnaji ve vybíjené.

Žáci druhého stupně měli den rozdělený na tři části. V první se věnovali sportovně zábavným aktivitám na atletickém stadiónu, jež pro ně připravili vyučující TV ve spolupráci s žáky 9.B. Žáci si mohli vyzkoušet odpal na cíl, překonávání překážek nebo hru s míčky, v níž bylo za úkol získat co nejvíce balónků pro svůj tým. Také se mohli podívat na autentické modely vojenských vozidel a tanků na dálkové ovládání. V další části dne trávili žáci čas se svými třídními učiteli, kteří pro ně připravili nejrůznější stmelovací aktivity. Žáci měli možnost znovu navázat spolupráci, komunikovat spolu a sblížit se v kolektivu po delší odluce. V poslední části si mohli vybrat, jestli chtějí hrát společenské nebo stolní deskové hry, sledovat film, nebo jít na procházku či zmrzlinu.

Počasí nám přálo, za což jsme po tak dlouhé zimě vděčni, hlavně i za to, že jsme venku mohli alespoň na chvíli odložit roušky a respirátory!

Věříme, že si žáci svůj den užili a potěšila je malá sladká odměna na závěr.

Žákům 9. tříd i učitelům děkujeme za organizaci celého dne!

Datum vložení: 2. 6. 2021 20:10
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2021 17:26
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová

Pracovní pozice

UČITEL/KA

3.ZŠ Slaný hledá kreativní kolegy, kteří jsou otevřeni různým formám práce, jsou nastaveni pracovat týmově a chtějí společně s námi tvořit vstřícné školní prostředí.

Přijmeme UČITELE / UČITELKU 2. STUPNĚ S APROBACÍ NJ, AJ, IN a technické obory. Uchazeč(ka) musí splňovat kvalifikační požadavky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlášené pod č. 197/2014 Sb. Nástup možný od 1. záři 2021. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky.

Životopisy zasílejte elektronicky na reditel@3zsslany.cz

Je-li v říjnu mnoho vos a sršáňů, přijde studená a dlouhá zima.

Jak den svaté Voršily začíná, tak se i zima končívá.