Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky

V pondělí 30. srpna naše základní škola pozvala na prohlídku školy budoucí prvňáčky, kteří od 1. září letošního roku zasednou poprvé do školních lavic.

Byli jsme překvapeni téměř 100 % účastí. Prvňáčci přišli v doprovodu rodičů, mladších sourozenců, jiní v doprovodu prarodičů. Někteří si zavzpomínali na dobu, kdy do této školy chodili. V prostorách před školou je přivítala paní statutární zástupkyně ředitele školy Mgr. Jitka Sachlová, zástupkyně 1. stupně Mgr. Pavla Alscherová a zástupkyně 2. stupně Ing. Gabriela Cimrmanová. Po přivítání se prvňáčci rozdělili ke svým třídním učitelkám podle barvy balónků. Paní učitelky odvedly prvňáčky na zábavnou prohlídku školy a rodiče šli do jídelny, kde byli seznámeni s důležitými informacemi ohledně začátku školního roku.

Naši prvňáčci si prošli školu, kde plnili různé úkoly. V prvním patře v tělocvičně si proběhli opičí dráhu. V druhém patře na koberci poznávali geometrické tvary a skládali věže z kostek. V posledním patře se seznámili s horolezeckou stěnou. V bunkru, kde máme malé divadlo, si prvňáčci sedli do hlediště, kde je čekaly hudební hádanky. V hale v přízemí se prolezli na žebřinách a zaskákali si na trampolíně. Také se seznámili s hernou a poskládali si puzzle. Na závěr si děti odnesly sladkou odměnu a balónek, který si vytáhly ze sítě před jídelnou.

Věříme, že všem návštěvníkům, těm malým i těm dospělým, kteří si jistě zavzpomínali na školní léta, se u nás v základní škole líbilo a strávili zde příjemné odpoledne.

My jim děkujeme za jejich zájem i návštěvu a rovněž se těšíme na prvňáčky, kterým přejeme šťastné vykročení do nového školního roku.

Fotogalerie ZDE

Datum vložení: 2. 9. 2021 19:57
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2021 10:10
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová

Pracovní pozice

UČITEL/KA

3.ZŠ Slaný hledá kreativní kolegy, kteří jsou otevřeni různým formám práce, jsou nastaveni pracovat týmově a chtějí společně s námi tvořit vstřícné školní prostředí.

Přijmeme UČITELE / UČITELKU 2. STUPNĚ S APROBACÍ NJ, AJ, IN a technické obory. Uchazeč(ka) musí splňovat kvalifikační požadavky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlášené pod č. 197/2014 Sb. Nástup možný od 1. záři 2021. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky.

Životopisy zasílejte elektronicky na reditel@3zsslany.cz

Co v říjnu zimy přibude, v lednu jí opět ubude.

Jak den svaté Voršily začíná, tak se i zima končívá.