Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Vítězství v okresním finále Poháru rozhlasu

Skvělé, super, vynikající! To jsou synonyma pro vystoupení našeho družstva starších chlapců na okresním finále Poháru rozhlasu České spořitelny v Kladně. „Po dlouhé nadvládě kladenských škol se na prvním místě umístila 3. ZŠ Slaný“, to jsou slova ředitele závodů pana Jiřího Klesnila, předsedy oddílu AC TP Kladno. Ano, je to tak. Už ani nepamatujeme, pokud tomu tak v minulosti někdy bylo, že by v této soutěži zvítězila naše škola. A to navíc způsobem, který překvapil všechny. Rozdílem 500 bodů. Tímto vítězstvím si kluci vybojovali postup do krajského kola, které se uskuteční 22.5. v Kolíně. Musím přiznat, že jako vedoucí družstva jsme velmi dobrý výsledek očekával, ale že to dopadne takhle dobře, to jsem byl sám překvapený. Ale již průběh závodů, disciplína po disciplíně, napovídal výborný výsledek. První disciplína 60 m – Adam Peštál 7,97, Radek Fojt 8,01, Šimon Vaněk 8,17 – výborně Vrh koulí – Filip Roubíček 10,67, Dan Červášek 10,02, Marián Babický 9,47 Skok daleký – Filip Roubíček 5,35, Adam Peštál 5,29, Jan Halatka 4,67 Skok vysoký – to byla bomba – Adam Cimrman 1,68, Dan Červášek 1,64 – první dvě místa mezi 40 kluky 1500 m - Šimon Vaněk 4:57,0, Radek Fojt 5:11,0, Filip Matoušek – 5:56,0 Štafeta – vítězství Co dodat celkově 5590 bodů a suverénní první místo !!! Kluci, moc vám děkuji za předvedený výkon! Abych ale nezapomněl i na družstvo děvčat. V nabité konkurenci a proti atletickým školám, jako je 5.ZŠ nebo Sportovní gymnázium hned o bod na 4. místě. Prostě 3.ZŠ Slaný udělala velkou propagaci své škole! Taky blahopřání bylo hodně a slova uznání moc a moc potěšila. Radomír Jánský, učitel TV

Datum vložení: 31. 5. 2018 8:00
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2021 23:46
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová