Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Postup na krajské finále fotbalového turnaje McDonald's Cup

V minulých dvou týdnech se naši žáci prvního stupně zúčastnili celorepublikového fotbalového turnaje McDonald's Cup.

Turnaje se zúčastnily dvě kategorie 1.-3. třídy a 4.-5.třídy.

Mladší kategorie 1.-3. třídy začaly turnaj okresním kolem na Kladně dne 21.5.

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů, rozdělených do tří skupin.

Ve skupině jsme nejprve museli přejít přes ZŠ Velvary, ZŠ Unhošť a 4.ZŠ Kladno. To se povedlo a po dvou výhrách a jedné remíze jsme postoupili z prvního místa.

V další fázi turnaje jsme porazili ZŠ Libušín a zajistili si tak postup do finálové části turnaje, kde nás čekaly dva zápasy se ZŠ Velvary a ZŠ Amálská. První prohra na turnaji přišla až v posledním zápase s ZŠ Amálská. (3:4)

Naše mladší výprava tak skončila na druhém místě a z turnaje jsme si odvezli stříbrné medaile. Postup do krajského kola nám tak utekl až v posledním zápase turnaje. Domů jsme ale odjížděli s hlavou nahoře, protože turnaj kluci zvládli výborně. Snažili se a nechali na hřišti úplně všechno. Vítěz turnaje ZŠ Amálská se dalšího kola nemůže zúčastnit, proto náš mladší tým postupuje dál. Za předvedenou hru v turnaji a nasazení si kluci postup rozhodně zasloužili a odměnou jim bude další turnaj.

Sestava: Hlaváč - Kapusta, Janda, Roll, Papadopulos - Brejcha, Kubenka L. Balla, Angr, Milutinovič

Starší kategorie 4. - 5. čekala nejdříve kvalifikace na okresní kolo na Kladně dne 22.5., kterou kluci suverénně vyhráli. Po první jednoznačné výhře v turnaji (9:0) nastala euforie, kterou záhy zmírnilo naše zaváhání ve druhém zápase. Ten jsme prohráli těsným výsledkem 3:4. Po krátké důraznější poradě týmu jsme turnajem prošli už bez zaváhaní a odvezli jsme si zlaté medaile a hlavně postup do okresního kola což byl hlavní cíl, pro který jsme přijeli!

Okresní kolo dne 27.4. probíhalo na Kladně.

12 týmu bylo opět rozděleno do 3 skupin.

Soupeřem ve skupině nám tentokrát byly - ZŠ Buštěhrad, ZŠ Tuchlovice a 14. ZŠ Kladno.

Cíl byl jediný, a to napodobit mladší kategorii a zajistit si tak postup do krajského finále McDonald's Cupu.

Tomu také odpovídaly výkony, přístup a příprava celého týmu, kdy následoval postup ze skupiny z prvního místa bez ztráty bodu.

Semifinálové utkání "derby" se Základní školou Komenského Slaný, které jsme také vyhráli a zajistili si tak postup do finálové trojice turnaje.

Do prvního zápasu finálové skupiny proti ZŠ Velvary jsme vstoupili skvěle a vyhráli v poměru 6:0. Druhý finálový soupeř ze 4.ZŠ Kladno nám ještě v posledním zápase dne nedal nic zadarmo, ale výsledek 1:1 nám zajistil první místo v turnaji a postup do další fáze turnaje McDonald's Cupu!!

Sestava: Tauš - Kubenka J., Uzel, Lacina, Jakab - Rigoci, Herink, Hunal, Habada, Rous, Zůza, Soukup

Krajské finále McDonald's Cupu se uskuteční dne 17.5. ve Vlašimi, kde nás čekají vítězové dalších okresů z Berouna, Prahy - západ, Příbrami, Benešova a Rakovníku. Naše škola tak vysílá do boje obě kategorie. Pokusíme se uspět a zabojovat o účast na republikovém finále McDonald's Cupu, které proběhne, jako "svátek fotbalu" hraného na fotbalovém stadionu Na Stínadlech v Teplicích.

Kostru obou kategorii tvoří hráči SK Slaný, kteří jsou základním kamenem týmu, doplněni o bojovnost a nasazení hokejistů z HK Lev Slaný. U starší kategorie si určitě zaslouží vyzdvihnout hráč Ondřej Rigoci - SK Slavie Praha a brankář Štěpán Tauš - Bohemians Praha.

Držte naším borcům palce v krajském finále turnaje!