Krokusy opět vykvetly

Projekt „Krokus“ je mezinárodním projektem, do kterého se zapojují školy po celém světě. Iniciátorem tohoto projektu je irská organizace Holocaust Education Trust (HETI), která zajišťuje metodiku projektu a distribuci cibulek krokusů.

Projekt „Krokus“ je mezinárodním projektem, do kterého se zapojují školy po celém světě. Iniciátorem tohoto projektu je irská organizace Holocaust Education Trust (HETI), která zajišťuje metodiku projektu        a distribuci cibulek krokusů. Smyslem celého projektu je připomenout „stále přítomnou“ diskriminaci, rasismus, antisemitismus, xenofobii, fanatismus a předsudky, ale především jejich oběti.

A proč právě květy krokusů? Žluté kvítky mají nejen připomenout, ale i uctít památku jednomu a půl miliónu židovských dětí, které byly během holocaustu zavražděny. Žlutá barva i tvar samotného květu připomíná Davidovu hvězdu, kterou museli Židé nosit během 2. světové války.

Tyhle malé drobné kvítky pro nás však mají ještě jedno velké poselství. I po té nejkrutější zimě cibulky opět ožijí a probudí se nový život, nová naděje…. V ideálních podmínkách by měly vykvétat už na konci ledna nebo začátkem února - kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. 1.).

I k nám si tyto cibulky našly svou cestu, a právě v tomto období je můžete vidět, jak rozkvétají na školní zahradě, kam je prvně na podzim roku 2012 vysadili naši žáci.

Datum vložení: 2. 4. 2021 16:55
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2021 17:23
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová

Pracovní pozice

UČITEL/KA

3.ZŠ Slaný hledá kreativní kolegy, kteří jsou otevřeni různým formám práce, jsou nastaveni pracovat týmově a chtějí společně s námi tvořit vstřícné školní prostředí.

Přijmeme UČITELE / UČITELKU 2. STUPNĚ S APROBACÍ NJ, AJ, IN a technické obory. Uchazeč(ka) musí splňovat kvalifikační požadavky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlášené pod č. 197/2014 Sb. Nástup možný od 1. záři 2021. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky.

Životopisy zasílejte elektronicky na reditel@3zsslany.cz

Je-li v říjnu mnoho vos a sršáňů, přijde studená a dlouhá zima.

Jak den svaté Voršily začíná, tak se i zima končívá.