Tematický den Vánoce a Česko zpívá koledy

Jak je již naší tradicí, zpříjemňujeme si ve škole čekání na nejkrásnější svátek v roce aktivitami spojenými s Vánocemi. V letošním školním roce jsme se rozhodli pro tematický den „Vánoce ve světě“.

Jednotlivé třídy prvního i druhého stupně se spojily a ve vzájemné spolupráci po celé dopoledne pátraly po tom, jak se slaví Vánoce za hranicemi našeho státu, ba dokonce na jiných kontinentech. Z celého dne pak vytvořily výstupy v podobě prezentací, které posloužily jako názorná výuková pomůcka při povídání o Vánocích s ostatními spolužáky. Zvláštní skupinu tvořili žáci z Ukrajiny, kteří pěkně zpracovali vánoční tradice v jejich zemi a prezentovali před svými kmenovými třídami. Nechyběla ani ochutnávka typického ukrajinského vánočního jídla.

Na tematické dopoledne jsme navázali i v odpoledních hodinách tvořivými vánočními dílničkami, které připravili rodiče, učitelé a žáci naší školy. Příchozí děti si tak mohly vybrat z přibližně padesáti dílniček, vytvořit si samy nebo s malou pomocí svůj vánoční dárek a odnést si jej domů. V budově i před budovou školy mohli návštěvníci také zhlédnout video-smyčku sestříhanou z vystoupení třídních kolektivů. Po skončení tvořivého odpoledne jsme se pak společně všichni přesunuli na prostranství před školu, kde byl připraven hudební program. Se svými písničkami vystoupily děti ze souborů Foukáčci a Světlušky. Ani amatérský sbor učitelů naší školy se nenechal zahanbit a připravil si opět svůj repertoár. Novinkovou letošního roku bylo i promítání textu a fotografií k písni „Když učitelé z 3. ZŠ nemůžou“, aby si publikum mohlo zazpívat s nimi.

Úderem 18. hodiny celý den vyvrcholil zpíváním s Deníkem a Českým rozhlasem v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy, do které se naše škola již 12. let pravidelně zapojuje.  Celý večer byl završen slavnostním ohňostrojem.

Během odpoledne se mohli návštěvníci akce občerstvit ve školním bufetu, kde nechyběly vinné klobásy, bramborový salát, mufiny a svařák.

Rodiče a přátelé školy také mohli navštívit charitativní stánek pro Hynka, chlapce, který po úrazu potřebuje systematickou a dlouhodobou léčbu, a zakoupením výrobků, které věnovaly do prodeje všechny třídy naší školy, jej finančně podpořit.

Velké poděkování náleží i dárcům a sponzorům - panu Krulichovi za ozvučení celé akce a vystoupení, společnosti  Rollpap z Kladenska za zapůjčení nákladního auta, které posloužilo jako mobilní podium, pekárně La Lorraine v Kladně, která nám věnovala jako každý rok sladké donuty a spolku rodičů při                 3. ZŠ  za zaštítění celé akce. V neposlední řadě patří poděkování i všem pedagogům a zaměstnancům  školy, kteří se na organizaci celého dne podíleli.

Věříme, že spojením žáků, učitelů a rodičů jsme mohli všichni společně prožít pěkné adventní chvíle.

Všem přejeme krásné Vánoce a hlavně zdraví a pohodu v novém roce!

Video-smyčka z vystoupení žáků ke zhlédnutí zde:

Fotogalerie zde:

Datum vložení: 9. 12. 2022 12:58
Datum poslední aktualizace: 9. 12. 2022 13:19
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.