Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Slánská 1000 a další sport. soutěže

Po zimní přestávce se opět rozběhly soutěže Slánské tisícovky a okresní kola v basketbalu. Všech soutěží se zúčastnila i družstva 3. ZŠ Slaný a nevedla si vůbec špatně. V úterý 13. března se družstvo starších chlapců zúčastnilo okresního kola v basketbalu v Kladně. Celkem 11 družstev bojovalo o titul přeborníka okresu s možností postoupit do kola krajského. Nakonec naši kluci vybojovali velmi pěkné 3. místo. Za zmínku stojí fakt, že s družstvy na 2. a 1. místě sehráli naprosto vyrovnaná utkání a prohráli vždy jen o jeden koš. Stejnou soutěž absolvovala starší děvčata ve čtvrtek 15. března. Vzhledem k tomu, že některé hráčky byly na zájezdu v Pegnitz, bylo naše družstvo oslabeno a odjíždělo do Kladna pouze v sedmi hráčkách. Nedělali jsme si velké ambice na přední umístění, proto byl nakonec cenný úspěchem 4. místo z osmi zúčastněných družstev. Tři kladenská družstva byla nad síly našich hráček, jejich převaha byla zřejmá. Proto si čtvrtého místa ceníme. Třetí soutěží pak bylo 8. kolo Slánské tisícovky. Nesmírně důležité vzhledem k tomu, že vedeme velký boj s Gymnáziem Slaný o letošní celkové vítězství. V hale BIOS se uskutečnil turnaj mladších chlapců ve futsalu. Celkem soutěžilo sedm školních družstev. My jsme potřebovali dosáhnout co nejlepšího výsledku, a hlavně se umístit před gymnáziem. Kluci příkladně bojovali a za celý turnaj neprohráli jediný zápas, pouze jednou remizovali s velkým favoritem turnaje - Komendou. Nakonec se probojovali až do finále, kde se utkali s Gymnáziem Slaný a zvítězili jednoznačně 4 : 0 . Cíl byl splněn a vítězství znamenalo zase deset bodů do „tisícovky“ a šek na sportovní zboží v hodnotě 1.000,- Kč. Vzhledem k tomu, že gymnázium se umístilo o jednu příčku za námi, zvýšil se náskok před posledními dvěma soutěžemi na tři body. Bude to ještě velký boj, ale pětadvacáté jubilejní vítězství se nenecháme vzít. Všem reprezentantům naší školy děkuji za vzornou reprezentaci a blahopřeji k výsledkům. Radomír Jánský, učitel TV

Datum vložení: 31. 3. 2018 8:00
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2021 23:46
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová