Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Vítězství v duatlonu

A jde se do finiše! Čeho? No přece soutěže Slánská 1000! Do ukončení této tradiční soutěže slánských škol a škol z okolí zbývá již jen jedna soutěž – atletika. V minulých článcích jsem psal o tom, že letos máme velmi zdatného soupeře – Gymnázium V.B T. Slaný. Před devátou disciplínou jsme se sice dostali do vedení o dva body, ale to se mohlo změnit, kdybychom v duatlonu dopadli špatně. Obavy byly na místě, protože plavců máme skutečně málo a během se to už těžko napravuje. Tedy pro vysvětlení. Duatlon se skládá ze dvou disciplín. Plavání na 100 m volným způsobem a běhu na 1000 m. Nejdříve se plave, a potom závodníci absolvují běh. Na trať vybíhají s hendikepem vteřin z plavání. Takže dobře jsou na tom plavci, kteří si udělají náskok v plavání. Nebudu zastírat, měl jsem veliké obavy! Soutěž je ale týmová, protože škola do kategorie může nominovat 5 závodníků z nich se tři započítávají do konečných výsledků. To byla naše taktika a naděje. A nebudu vás dlouho napínat. Vyšlo to. Nečekané se stalo skutečným. Duatlon vyhrála 3. základní škola před gymnáziem, takže opět navýšila náskok v tisícovce, teď už na tři body. Poslední soutěž – atletika - je naší silnou disciplínou. Co to znamená? 25. ročník slánské tisícovky bude už prakticky v našich rukou. Super! Díky patři všem, kteří se vrhli do boje s časem v bazénu i na atletické dráze. Do soutěže tisícovky se nezapočítávají výsledky 1. stupně. Nicméně jejich výsledky byly vynikající, získali celou řadu umístění na stupních vítězů, o budoucnost je určitě postaráno. A kdo školu reprezentoval? J. Hadač, L. Janega, Š. Beran, M. Kemr, J. Říčka, A. Peštál, A. Snop, M. Schrötter, O. Hataš, L. Vosátková, N. Nováková, Z. Hanušová, A. Šindelářová, M. Zmátlíková, D. Kučerová, J. Urbanová, M. Záborcová,, B. Dudáčková. PS: Výsledky budou jsou zveřejněny na nástěnce u tělocvičen. Radomír Jánský, učitel TV

Datum vložení: 31. 5. 2018 8:00
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2021 23:46
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová