Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Turnaje FUTSAL a FLORBAL

FLORBAL Máme za sebou třetí kolo Slánské tisícovky - Florbalový turnaj žáků 8. a 9. tříd. Turnaj se konal v hale BIOS za účasti 6 škol : 1. ZŠ, 2. ZŠ, 3. ZŠ, ZŠ Kvílice, gymnázium a ZŠ Zvoleněves. Družstva byla nalosována do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Družstva na 1. a 2. místě postoupila do semifinále a zde se utkala křížem podle umístění ve skupině. Třetí ve skupině pak o konečné 5. a 6. místo Trojka ve skupině měla za soupeře gymnázium a 1. ZŠ Slaný Háje. První utkání naši kluci vybojovali v napínavém zápase s 1. ZŠ a výsledkem byla remíza 2:2. Ve druhém zápase jsme porazili gymnázium 7:1 a postoupili do semifinále z prvního místa. Nutno poznamenat, že gymnázium už mělo postup do semifinále jistý, takže do utkání nastoupili kluci z lavičky. V semifinále jsme porazili Zvoleněves 4:0. Finále bylo vybojované. Ve finále jsme se střetli opět s gymnáziem a tentokrát podlehli jen velmi těsně 2:1. Uteklo nám první místo, ale druhá příčka je výborná a klukům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy. A kdo se na úspěchu podíleL? Byli to tito žáci: Václav Hora, David Drahoňovský, Vojta Jaňour, Matěj Kmohan, Adam Chvapil, Vláďa Kazatel, Sebastián Betuš, Marek Prošek, Martin Kemr, Lukáš Janega a Vašek Brůžek. Do Slánské tisícovky tak přibylo dalších 9 bodů a po třech kolech jich máme celkem 27 a tabulku vedeme. Soupeři, gymnáziu Slaný, blahopřejeme k vítězství. Radomír Jánský, učitel TV FUTSAL Dne 3.10. 2018 jsme se zúčastnili 1. kola turnaje ve futsale, kde jsme obsadili krásné 3. místo a zajistili si tím postup do kola okresního. Cesta to ovšem nebyla vůbec jednoduchá, již v prvním zápase jsme dostali studenou sprchu, kdy náš výběr prohrál s 2. ZŠ 4:1. Druhý zápas s Brandýskem už byl vyrovnanější, ovšem nedokázali jsme strhnout vítězství na svou stranu a brali pouze bod za remízu 1:1. Do posledního zápasu ve skupině jsme vstupovali s tím, že musíme vyhrát, jinak pro nás turnaj končí! Soupeřem nám byl tým z Kvílic, kterého jsme od začátku tlačili, ovšem po krátké době jsme inkasovali z "brejku". Stav 1:0 nevydržel dlouho a přibližně po minutě jsme vyrovnali na 1:1, tento stav vydržel do poslední minuty, ovšem 1 bod by nás do semifinále nedostal, naštěstí jsme cca 20s před koncem skorovali a zápas končil výsledkem 2:1 pro nás! V semifinále jsme narazili na tým ze Zvoleněvse a již od prvních sekund jsme si vypracovávali slibné šance, ze kterých jsme dali rychlé dva goly, soupeř se ovšem nedal a v osmé minutě již vedl 3:2, po infarktovém konci zápasu jsme šli do penaltového rozstřelu, jelikož jsme opět v posledních vteřinách vyrovnali. Štěstěna stála na straně týmu Zvoleněvse. Po penaltovém rozstřelu jsme hráli zápas o třetí místo, tedy o poslední postupové místo na turnaj do Kladna, proti nám stál silný tým z 1. ZŠ. Soupeře jsme se nezalekli a hned od prvních minut drželi vedení. Po třetím gólu soupeř odpadl a zápas končil výsledkem 9:0 pro borce ze 3. ZŠ! Za reprezentaci školy děkuji! Sestava: Makara, Zinke, Dudáček, Bala, Kapusta, Kramosil, Kejkrt, Vaněk, Bálek, Nič Radek Hykeš, učitel TV

Datum vložení: 31. 10. 2018 8:00
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2021 19:33
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová