Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Další vynikající úspěch žáků a žákyň 3. ZŠ

25. dubna se konal již 18. ročník Plavecko – běžeckého poháru základních škol. Organizátorem jako obvykle bylo středisko volného času Ostrov Slaný. Soutěž se skládá ze dvou disciplín, a to z plavání a z běhu. Děti z prvního stupně plavou 50 m a běží 500 m, žáci a žákyně druhého stupně plavou 100 m a běží 1000 m. Pravidlo je takové, že jaký náskok si soutěžící vyplave, s takovým náskokem pak vybíhá na trať běhu. Je to tzv. Gundersenova metoda. První stupeň soutěží pouze v jednotlivcích o umístění. Druhý stupeň naopak soutěží v soutěži týmů jednotlivých škol. Pro první stupeň jsou vypsány dvě kategorie 1. - 3. třída a 4. – 5. třída (chlapci a děvčata odděleně). 2. stupeň získal v soutěži jeden stupeň vítězů – N. Korbelová - 3. místo. Ale v této soutěží jsme vsadili na týmového ducha, protože tady se sčítalo umístění tří členů školy, a to byla naše velmi úspěšná taktika! Dívky 6. - 7. třídy získaly 10 bodů, chlapci 6. - 7. třídy 7 bodů, dívky 8.- 9. třídy 9 bodů a kluci stejných ročníků 10 bodů. Tento součet dohromady vynesl naší škole celkové vítězství v této soutěži Slánské tisícovky, v tomto ročníku už po šesté!!! Za vítězství dalších 10 bodů do celkového součtu a šek na sportovní zboží v hodnotě 1000,- Kč! A protože se počítá nejlepších 8 výsledků z deseti, naše škola získává po 26. putovní pohár Slánské 1000! A kdo získal ony cenné body? D. Vaněk, J. Janovský, A. Prokop, J. Říčka, Š. Beran, J. Hadač, N. Korbelová, E. Jirásková, K. Pospíšilová, L. Vosátková, B. Nováková B., Z. Hanušová. Všem reprezentantům naší školy náleží velké poděkování a ještě větší gratulace! Výsledky budou zveřejněny na nástěnce u tělocvičen. Učitel TV – Radomír Jánský

Datum vložení: 31. 5. 2019 8:00
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2021 19:32
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová