Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Soutěž Slánská tisícovka 2019/20

Slánská míle Ve čtvrtek 19. září se naše škola zúčastnila „Slánské míle“, závod se uskutečnil v lesoparku Háje. V první řadě proběhlo slavnostní vyhlášení slánské „1000“ a předání putovního poháru, který skončil opět na 3. ZŠ. Jako první běželi ti nejmenší a již od prvního závodu si naše škola vedla výborně. V každé kategorii prvního stupně naše děti obsazovaly umístění v první desítce. Od pátých tříd se běželo 1609 metrů a tyto kategorie už se započítávaly do slánské 1000. Bodovalo vždy prvních 20 běžců, v každé této kategorii jsme měli 4 zástupce, tedy maximální počet. Starší děti navázaly na úspěchy mladších a již od prvních kategorií jsme bojovali o první příčky. Nakonec se nám podařilo celý závod vyhrát a o 12 hlavních bodů porazit gymnázium. Futsal mladších žáků Další soutěží, která patří do slánské „1000“ byl turnaj ve futsale žáků 6. a 7. tříd. Ten se konal 2.10. ve slánské hale Bios. Šťastný los nám přiřadil skupinu B, která byla papírově slabší. Ve skupině jsme odehráli 4 zápasy a po 3 výhrách a 1 remíze s Brandýskem jasně postupovali z prvního místa. V semifinále nás čekal odhodlaný soupeř z 1. ZŠ. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a po prvních 2 minutách prohrávali 2:0. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a ve 4. minutě už byl stav 2:2. Bohužel v 6. minutě Háje udeřily potřetí, a to nás srazilo na kolena, zápas jsme dohrávali na poli soupeře, ale skórovat se nám nepodařilo. Čekal nás tedy zápas o 3. místo s Brandýskem, který byl takzvaně infarktový, protože po remíze 2:2 nás čekaly penalty, po 3 brankách na obou stranách následovala náhlá smrt, kterou jsme, naštěstí, vyhráli a skončili tak, stejně jako loni, na krásném 3. místě.

Datum vložení: 31. 10. 2019 8:00
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2021 19:31
Autor: Ing. Gabriela Cimrmanová