Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Krajské kolo štafetového poháru opět ve Slaném

Ve středu 11.5. pořádala 3.ZŠ Slaný ve spolupráci se Školním atletickým klubem krajské finále Štafetového poháru, do kterého postoupilo i družstvo naší školy.

Sešlo se zde celkem 13 základních škol ze Středočeského kraje. Už od rozcvičení bylo vidět, že do Slaného přijeli opravdu precizně připravení atleti prvního stupně základních škol. Děti již od začátku nacvičovaly výborně sehrané předávky, běhaly ve špičkových sprinterských tretrách a na techniku běhu bylo radost pohledět. Zahajovalo se štafetou 8x100m starších, tedy 4. a 5. ročníků, za každou školu nastoupili 4 chlapci a 4 děvčata. Nejlepší čas dosáhla ZŠ Neratovice. Druhá v pořadí byla štafeta 8x100m mladších kategorií, tedy 1. – 3. tříd. Zde jsme měli vítěze ze ZŠ Brandýs nad Labem. Poslední disciplínou byla štafeta na 4x200m složená ze 4 mladších a 4 starších, vždy mix 2 chlapci a 2 dívky. Zde byla opět nejlepší štafeta ze ZŠ Neratovice. Naši reprezentanti na tom nebyli vůbec špatně, do závodu jsme postupovali 13. časem z okresního kola. Nicméně v upravené sestavě jsme výborně běželi, bezchybně předávali a hlavně bojovali! Celkově z toho bylo krásné 8. místo, což v tak nabitém závodě považuji za obrovský úspěch, jelikož jsme za sebou nechali i sportovní třídy zaměřené na atletiku. Na 3. místě celkově skončili žáci ze ZŠ Kolín, na 2. místě a se vstupenkou na republikové finále skončila ZŠ Brandýs nad Labem a vítězem se stala ZŠ Neratovice také se vstupenkou na republiku.

Za reprezentaci školy děkuji všem zúčastněným!

Brabec Tomáš, Schneiderová Klára, Kruml Václav, Kočová Karolína, Kubát Samuel, Prajzlerová Tereza, Roll Lukáš, Šmídová Eliška, Fialová Anna, Lacina Tadeáš, Vaňková Klára, Rous Adam, Rigoci Ondřej, Rossi Sofia, Dragounová Veronika, Němcová Nela, Suk Josef, Kubenka Jakub, Jakab Martin, Kozelková Adriana

Datum vložení: 16. 5. 2022 8:54
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2022 9:16
Autor: Mgr. Radek Hykeš