Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Pohár rozhlasu IV. kategorií

Ve čtvrtek 5.5. jsme se účastnili pro nás již tradičního Poháru rozhlasu České spořitelny, který pořádal atletický oddíl AC TEPO Kladno.

Ve čtvrtek 5.5. jsme se účastnili pro nás již tradičního Poháru rozhlasu České spořitelny, který pořádal atletický oddíl AC TEPO Kladno. Do Kladna jsme odjeli v oslabení, jelikož se na poslední chvíli omluvily opory jak holčičího, tak i chlapeckého družstva. Začátek závodu ovšem nasvědčoval tomu, že nebudeme na chvostu, naopak, od prvních disciplín jsme bojovali o přední příčky. O slibný začátek se postarali sprinteři, a to Matěj Kapusta a Dan Zinke, kteří zaběhli „šedesátku“ pod 8s, a tím připsali spoustu bodů pro naší školu. Stejně tak na nejkratším sprintu zabodovaly Adéla Bajzova a Natálie Škarvanová. Na dálce jsme opět dominovali, a to díky výkonům Dana Zinkeho a Sebika Dudáčka, oba s přehledem překonali pětimetrovou hranici a opět připsali spoustu bodů pro 3. ZŠ. U dívek to nebylo tak jednoznačné, ale zde máme již ověřenou kvalitu u Nikči Korbelové, ke které se přidala Naty Škarvanová, kdy obě atakovaly hranici 4,5 metru. Ve vrhu se nám tolik nedařilo, ale i přes nezkušenost našich závodníků, kteří vrhali poprvé v životě, jsme dopadli dobře. Největší bodový přísun zajistila čtveřice složená z Šimona Šepse, Jakuba Makary, Amélie Lokvencové a Terky Šťastné. Na skok vysoký šla první děvčata a nejvyššího výkonu dosáhla dvojice Nikča Korbelová a Bára Jaňourová, které skončily na 5. a 6. místě výkonem 136 cm. U chlapců to byl závod Sebastiana Dudáčka, který se přenesl přes výšku 160 cm, tím si posunul osobní rekord a soutěž výškařů vyhrál! Běh na 1500 m opravdu bolí a přesvědčila se o tom naše čtveřice chlapců Kapusta, Makara, Vaněk a Čížek. Dívky běžely tzv „půlku“ a o výborný výsledek se postarala dvojice Helča Vávrová a Kája Marková. Poslední disciplínou byly již tradičně štafetové běhy, v tomto případě 4x60 m. Štafeta chlapců složená z Dana Zinkeho, Matěje Kapusty, Sebika Dudáčka a Matěje Melena zaběhla výborně a ze všech štafet obsadila 3. místo. Děvčata doběhla štafetu na 5. místě ve složení Korbelová, Bajzová, Vávrová, Škarvanová. Celkově skončilo družstvo dívek na slušném 5. místě a družstvo chlapců dokonce na „bedně“ na 3. místě.