Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Štafetový pohár

Ve středu 27.4. jsme opět po dvou letech pořádali okresní kolo štafetového poháru.

Závod se uskutečnil na našem atletickém stadionu za velice pěkného počasí. K závodu se přihlásilo 5 škol, kromě naší 3. ZŠ ještě školy ze Zlatníků, Kladna, Zákolan a náš tradiční soupeř z Hájů. Závod byl určen pro kategorie 1. - 3. tříd a pro kategorie 4. – 5. tříd. Závod obsahoval štafety 8x100 m (mladší kategorie), 8x100 m (starší kategorie) a 8x200 m (smíšené kategorie). Výsledné časy se sečetly v jeden, který určoval pořadí. Zahájilo se tedy závodem na 8x100 m starších žáků, kde jsme skončili 4. a nevypadalo to pro nás dobře. Ovšem pak nastoupili na závod 8x100m mladší žáci a ti nás dostali na krásné 3. místo. Rozhodující závod pro nás tedy byla štafeta na 8x200m. V nervytrhající bitvě jsme doběhli opět třetí a čekali jsme na součty časů všech štafet. Nakonec z toho bylo velice pěkné, a pro nás uspokojivé, 3. místo, které nakonec znamená postup do krajského finále. Pro 1. místo si doběhli atleti ze ZŠ Moskevská a pro 2. místo ZŠ Zlatníky. Jelikož se v tento termín konalo i okresní kolo Mc´Donald Cupu, nemohli jsme nastoupit v elitní sestavě a na poslední chvíli ještě doplňovali náhradníky.  V plné síle teprve ukážeme až v kole krajském, které se koná 11.5. taktéž na našem atletickém stadionu.

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a za velice vydařený výkon! Zároveň patří velké poděkování všem, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu závodu!

Datum vložení: 7. 5. 2022 7:42
Datum poslední aktualizace: 7. 5. 2022 7:43
Autor: Mgr. Radek Hykeš