Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Atletická olympiáda druhého stupně

V úterý 16.5. se na našem atletickém stadionu pořádalo poslední kolo Slánské 1000.

Byl to tradiční souboj škol ze Slánska v atletických disciplínách.

Do tohoto kola jsme šli již s jasným vítězstvím, ale chtěli jsme ještě posunout letošní rekord o jedno prvenství, a tím se dostat na 9 výher z celkových 10 soutěží.

Na olympiádu šla výprava těch nejlepších sportovců, co může naše škola nabídnout. Po delší době jsme neměli nikoho na marodce, a tak jsme se mohli ukázat v plné síle! A od první disciplíny bylo vidět, že si jdeme opět za dalším vítězstvím. Bodovalo vždy prvních 5 závodníků. Na „šedesátce“ připsali body Novák, Brejcha, Lavička, Hermannová, Pospíšilová, Melen, Sychevski, Čeri, Bajzová, Mišiková. Ve skoku dalekém bodovali Novák, Korbel, Borová, Hermannová, Pospíšil, Sachlová, Jaňourová, v běhu na 1500/1000/800/600 m Korbel, Brejcha, Angr, Smetanová, Adlerová, Ráczová, Beran, Holeček, Kolouri a v hodu míčkem/vrhu koulí Lavička, Ptáček, Hehejík, Bernardová, Borová, Jirásková, Urban, David, Sachlová, Vaiglová, Herinková. Ve skoku vysokém získali nejvíce bodů Červený, Kos, Adlerová, Pospíšil, Melen, Jaňourová, Taušová. Poslední disciplínou byly štafety, kde jsme dominovali ve třech kategoriích, pouze nejstarší chlapci doběhli na místě druhém,                          o kousíček za štafetou z Gymnázia.

Ve všech kategoriích obsadila naše „Trojka“ první místo a opět zvítězila! Dosáhli jsme tak obrovského úspěchu, který se nám ještě nepovedl. Za reprezentaci školy děkuji všem zúčastněným           a budeme se těšit na další ročník Slánské 1000.