Základní Škola Slaný
základní školaSlaný

Okresní kolo štafetového poháru opět ve Slaném

Již několik let je zvykem, že naše škola ve spolupráci se Školním atletickým klubem pořádá okresní i krajské kolo závodu ve štafetách dětí 1. stupně s názvem „Štafetový pohár.“

V tuto chvíli máme za sebou okresní kolo, které se konalo ve středu 26.4. Počasí nám tedy moc nepřálo, ale i přesto přijelo na závod 5 škol.

Závodilo se ve štafetě 8x100 m dětí 1. - 3. ročníku, 8x100 m dětí 4. - 5. ročníku a 8x200 m  1. – 5. ročníku mix. V každém družstvu byl stejný počet chlapců i dívek a vyhrálo družstvo, které nasbíralo nejnižší součet všech časů z jednotlivých štafet.

Už od prvního závodu byla vidět jasná dominance školy ze Zlatníků, která je tradičním účastníkem již několik let. Ihned v závěsu doběhla naše štafeta. A stejný scénář byl viděn i na všech dalších bězích. Výsledek byl tedy jasný… Zlatníky si odvezly zlaté medaile, náš výběr si vyběhal medaili stříbrnou a pro třetí místo si doběhly děti ze 2.ZŠ Slaný, Komendy. Druhé místo nás nemusí mrzet, jelikož 2 družstva postoupila na kolo krajské, které pořádáme opět u nás na atletickém stadionu ve středu 17.5.

Mezi štafetami si děti mohly mezi sebou zazávodit v doprovodných disciplínách, a to v hodu medicinbalem a skoku dalekém, které absolvoval každý účastník závodu.